10 typov systémov riadenia vzdelávania a rozdiely medzi nimi

Existuje viacero typov LMS, ktoré sa kategorizujú napríklad podľa hostingu, cenového modulu, zdroja a iných kritérií. Hľadanie toho vhodného pre vás môže byť náročné. Prečítajte si a porovnajte výhody, ktoré prinášajú rôzne typy systémov riadenia vzdelávania.

Školenie zamestnancov a rekvalifikácia osôb pomocou eLearningu

eLearning môžete využiť pre výučbu rôznych technických aj netechnických zručností. Technické zručnosti môžu zahŕňať vzdelávanie v oblasti softvérových systémov a hardvérových operácií. Mäkké zručnosti pomáhajú rozvíjať komunikáciu, kreativitu, predaj a podobne.

6 kľúčových funkcií LMS a jeho benefity

Systémy riadenia vzdelávania poskytujú modernú formu výučby na diaľku. Dnes sa bez tohto inovatívneho systému nezaobíde skoro žiadna škola, firmy ani organizácie. Dajú sa využiť na vzdelávanie študentov, školenie či rekvalifikáciu zamestnancov. Zoznámte sa so systémom LMS a jeho základnými benefitmi pre vás.

Histórické aspekty vzniku e-learningu

Histórické aspekty vzniku e-learningu

Dnes si už život bez internetu nedokážeme predstaviť. Slúži nám nielen na komunikáciu s ďalekými príbuznými, na čerpanie informácii, na prácu, ale aj na vzdelávanie sa. Aktuálna situácia prinútila inštitúcie a študentov prejsť na online výučbu a tým sa stal eLearning populárnym ako nikdy predtým. Výučba na diaľku má pestrú históriu.

Pandémia a rozmach online vzdelávania

Pandémia a rozmach online vzdelávania

Aktuálna situácia prinútila mnohých z nás, zamestnancov, školákov, ale aj študentov vysokých škôl, zostať doma. Školy, univerzity, organizácie a firmy boli doslova donútené prejsť na formu digitálneho vyučovania.

Kooperatívne nástroje pre videokonferencie

Kooperatívne nástroje pre videokonferencie

Nástroje na videokonferenciu a tímovú prácu menia spôsob, akým ľudia pracujú a pomáhajú pri spoločnej práci. Tieto aplikácie slúžia na zvýšenie produktivity a umožňujú tímom efektívnejšie spolupracovať aj na diaľku - dôležitá funkcia v súčasnosti, keď toľko z nás pracuje z domu a nie je priestor na to, stretnúť sa osobne.